Весна на носі: українців попередили про штрафи за проліски

Дата: 28.02.2019 13:00

Після  декількох  теплих  днів  у  ряді  регіонів України розпустилися проліски. Завзяті громадяни  – в основному, безробітні і пенсіонери – збирають  первоцвіти і продають їх з рук в людних місцях, попри те, що  така діяльність протизаконна.

Міністерство екології попереджає і продавців, і покупців про великі штрафи. За збут і придбання червонокнижних первоцвітів (проліски, черемша, шафран, сон-трава) передбачений штраф від 510 до 1700 гривен. Усі квіти будуть конфісковані, а за незаконний збір рослин, що охороняються, доведеться додатково заплатити. Компенсація за кожну зірвану квітку встановлена в розмірі:

• за проліски - 49 − 62 грн за екземпляр;
  • за черемшу - 62 грн за штуку;
  • за шафран (крокуси), сон-траву - 37 − 62 грн за одиницю.

Небайдужі громадяни можуть допомогти екологам зберегти популяції весняних квітів. Усім, хто помітив незаконний продаж пролісків, Мінекології пропонує подзвонити в поліцію по телефо-ну102. Продаж первоцвітів є адміністративним правопорушенням, і поліцейські повинні скласти адмінпротокол по факту. Крім того, громадяни можуть звернутися до обласної екологічної інспекції, побачивши незаконний збір квітів або перевезення первоцвітів.

У Мінекології говорять, що перші штрафи вже виписані продавцям пролісків у Вінницькій області. Реалізаторів помітили на узбіччі доріг Вінниця - Немирів і Вінниця - Гайсин. У рамках операції "Первоцвіт" екологічні інспектори, поліцейські, працівники лісової охорони і громадські діячі мають намір перевірити найпопулярніші місця збору і продажу квітів, залізничні вокзали і пункти пропуску через державний кордон.