ПАМ’ЯТЬ І ШАНА ГЕРОЯМ!

Дата: 10.05.2019 22:27

9 травня в Таганчянській ОТГ на Канівщині відбулися масові заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Понад пів тисячі місцевих жителів та гостей взяли участь в мітингу-реквієму в центрі села біля Стели Пам’яті загинувшим таганчанам.

В заході взяли участь депутатський корпус та члени виконавчого комітету сільської ради, вчителі та учні Таганчанської та Мельниківської шкіл, представники громадськості, жителі та численні гості села.

З словами вдячності до ветеранів війни та їх сімей звернулися: сільський голова Олег Лактіонов, громадський діяч – лідер руху «За розвиток громад» Ірина Ванникова, представник Благодійного фонду «Урожай громаді» Микола Ефремцев, директор місцевої школи Сергій Гарбуз.

Громадський діяч Ірина ВАННИКОВА не тільки подякувала таганчанам за збереження пам’яті про своїх односельців – учасників війни, а згадала і про воїнів, які сьогодні стоять на захисті навої країни від ворога на Сході. Закликала, щоб всі жили в мирі і злагоді із самими з собою, оточуючими та Богом.

Після урочистого мітингу, за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» МХП (директор Воскобойнік О.А.), депутата Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ», директора АФ «Заповіт Шевченка» Vladimir Bratanich для жителів та гостей громади члени військово-патріотичного клубу з Житомира та Одеси, вперше в сільській громаді на Черкащині, провели відтворення – реконструкцію бою за визволення села Таганча під час ІІ Світової війни з використанням озброєння того часу: гармати, кулемети, гвинтівок та автоматів ППШ.

В програмі святкових заходів всі присутні отримали велике задоволення від концертної програми заслужених артистів України братів Андрія та Василя Томіленків.

Не залишилися поза увагою і малеча, які завдяки БФ «Урожай громаді» (директор Tetiana Volochay) розважалися на батуті та смакували солодкою ватою.

Традиційно заходи завершилися пригощанням усіх присутніх солдатською кашою, приготовленою на справжній військово-польовій кухні за сприяння Петра Євича та ПрАТ «Миронівська птахофабрика» МХП (директор Ольга Форостяна)

Джерело: ВО "Черкащани"