До власної справи – через розвиток підприємницької ініціативи

Дата: 13.08.2019 08:21

Служба зайнятості долучається до розвитку малого та середнього бізнесу. З метою розвитку підприємництва на законодавчому рівні передбачено, у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи, залучення безробітних до організації підприємницької діяльності.

Послуга з виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації власної справи – не є новою у роботі служби зайнятості. Ще починаючи з 2001 року, люди, які залишилися без роботи, мають можливість за бажанням втілювати власні бізнес-ідеї в життя.

Ця послуга користується неабиякою популярністю серед безробітних мешканців Черкащини.

Започаткування власної справи безробітними громадянами впливає на стабілізацію зайнятості в регіоні. Цього року за підтримки служби зайнятості власні бізнес-ідеї розпочали реалізовувати 33 особи. Перевага у наданні виплати допомоги по безробіттю одноразово надається особам, які потребують додаткових гарантій у працевлаштуванні, особам з інвалідністю, демобілізованим учасникам АТО та ООС, внутрішньо переміщеним громадянам.

З початку 2019 року започаткували власну справу, отримавши одноразово виплату допомоги по безробіттю, 13 осіб з інвалідністю, 5 атовців, 20 осіб, які потребують додаткового соціального захисту та 2 внутрішньо переміщених громадян. Бізнес-ідеї такі громадяни реалізовують у галузі бухгалтерського обліку, права, інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг з перукарства, ремонту комп’ютерної техніки, друкарства, роздрібній торгівлі продуктами харчування та торгівлі спортивним інвентарем, організації відпочинку та розваг, технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, покриття підлоги, облицювання стін та забезпечення фізичного комфорту.

За інформацією обласного центру зайнятості