Небезпека дифтерії: в області достатня кількість вакцин

Дата: 29.10.2019 14:03

_U_Hmelnickomu_zafiksovaniy_pershiy_vipadok_difteriyi_1_2019_08_01_05_02_03Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація. Вакцинація проти дифтерії та правця дорослим – це обов’язкові щеплення, які передбачені Календарем і проводять за рахунок бюджету України.

Черкаська область в достатній кількості забезпечена вакцинами АКДП, АКДП+Хіб+ГепВ та АДП-м. Станом на 23.10.2019 в лікувально-профілактичних закладах області на залишку 96450 доз АДП-м, 16208 доз – АКДП та розпочата доставка нового виду комбінованого імунобіологічного препарату АКДП+Хіб+ГепВ у регіони області. Також в інфекційній лікарні зберігається 8 флаконів протидифтерійного антитоксину на випадок підозри на дифтерію.

В Управлінні охорони здоров’я ОДА нагадують, щеплення – захищає від дифтерії, а сироватка – лікує хворобу. Для організації та проведення щеплень (обов’язкових або рекомендованих) необхідно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, який надасть повну інформацію та порекомендує схеми введення імунобіологічних препаратів.