Уряд розширив перелік дозволених під час карантину видів діяльності

Дата: 26.03.2020 15:03

На засіданні Кабінету Міністрів України прийнято зміни до постанови КМУ № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19», які знімають запроваджену на час карантину заборону зі здійснення певних видів діяльності.

«Ми постійно ведемо діалог з бізнесом, ми почули бізнес і враховали їх пропозиції. Спільно напрацьовані зміни є важливими з точки зору забезпечення продовольчої, економічної та енергетичної стабільності держави. Нам важливо забезпечити українців усім необхідним на час карантину, зберегти робочі місця, і разом з тим, дотримуватися заходів безпеки», – прокоментував рішення Уряду Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, на період карантину знята заборона щодо оптової торгівлі харчовими продуктами, торгівлі ветеринарними препаратами, здійснення ветеринарної практики, продажу кормів, пестицидів і агрохімікатів, насіння і садивних матеріалів, а також деяких інших видів діяльності.
Крім того, Уряд пом’якшив умови пасажирських перевезень,  які здійснюються підприємствами для виробничих потреб.

Обов’язковою умовою здійснення зазначених вище видів діяльності, а також під час пасажирських перевезень, є забезпечення відповідного персоналу, водіїв і пасажирів засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Зміни напрацьовані на основі звернень та консультацій, проведених з представниками Європейської бізнес асоціації, Американської торгівельної палати, Національної асоціації виробників дитячого харчування, молочноконсервної та сокової продукції, Спілки молочних підприємств, Спілки українських підприємців, Асоціації виробників молока, Асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин, а також інших зацікавлених сторін.