Паспорти-книжечки поступово замінять на пластикові картки

Дата: 14.08.2020 11:59

Вчора, 12 серпня, на черговому засіданні КМУ урядовці підтримали проект Закону «Про паспорт громадянина України у формі книжечки». Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Відповідно до документа, планується поступове виведення паспортів-книжечок із обігу.

Проект закону передбачає такі терміни дії  паспорта-книжки  громадянина України:

- для осіб у віці від 16 до 25 років - до дня досягнення особою 25-річного віку;

- для осіб у віці від 25 до 45 років - до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня вступу в силу цього закону в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт вже був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, - фотокартку під час оформлення паспорта;

- для осіб у віці від 45 років - безстроково за умови, що до дня вступу в силу закону в паспорт вклеєна нова фотокартка після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, - фотокартку під час оформлення паспорта.

Таким чином, коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть замінювати на пластикову карту. Нові паспорти будуть видавати тільки у формі пластикових карт.