Прискорений перегляд регуляторних актів

Інформація щодо проведення прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування

11 січня 2011 року набув чинності Закон України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування». Відповідно до нього, протягом 90 днів усі регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, мають бути переглянуті. Регуляторні акти аналізуються робочими комісіями на відповідність принципам державної регуляторної політики, зокрема, таким як доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки. За результатами аналізу регуляторні акти, які не відповідають принципам державної регуляторної політики, будуть або змінені, або скасовані.

Робочими комісіями, утвореними міськими головами міст обласного значення та головами районних рад переглянуто 248 регуляторних акта. З них:

• кількість регуляторних актів, що відповідають принципам державної регуляторної політики – 90;

• кількість регуляторних актів, що не відповідають принципам державної регуляторної політики, та потребують внесення до них змін – 31;

• кількість регуляторних актів, що не відповідають принципам державної регуляторної політики, та потребують визнання такими, що втратили чинність або скасування – 127.

Контроль за проведенням прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих сільськими, селищними, міськими радами міст районного значення здійснюють районні державні адміністрації.